O nás

Redakce

Jindřiška Bláhová

šéfredaktorka
reporty, glosy, horizont, kauza, zoom, fenomén, profil, portrét, kniha

Antonín Tesař

redaktor
kritiky, horizont, hry, televize

Lukáš Skupa

redaktor
téma

CINEPUR

Časopis pro moderní cinefily

Dvouměsíčník CINEPUR přináší kritickou a moderní reflexi filmové kultury u nás i v zahraničí. V roce 1991 jej založili studenti Katedry filmové vědy FF UK v Praze jako český ekvivalent etablovaných západních filmových časopisů, jako jsou Film Comment nebo Cahiers du Cinéma. Od té doby redakcí Cinepuru prošla celá řada osobností, jako filmová teoretička Helena Bendová, umělecký ředitel festivalu v Karlových Varech Karel Och, kritik Kamil Fila a mnoho dalších.
CINEPUR pravidelně přináší kritiky filmů i seriálů, glosy, rozhovory s osobnostmi ze světa filmu, profily výnamných tvůrců i analýzy seznamující s aktuálním děním v kinematografii, či reflektující její historii. Jako jediný filmový časopis u nás se CINEPUR věnuje dalším audiovizuálním formátům, jako jsou videoart, televize nebo videohry. Systematicky se věnuje všem oblastem filmové kultury, od filmové tvorby po její distribuci, filmovou politiku, filmové vzdělávání a nadále rozšiřuje svůj záběr s novými trendy. Každé číslo Cinepuru je také věnované konkrétnímu tématu, osobnosti či fenoménu, který hýbe filmovým prostředím.
K tištěnému číslu CINEPUR nově nabízí rozšířené on-line čtení na svém webu, kde publikuje články nad rámec tištěného čísla. Skrze koupi on-line předplatného, či on-line starších čísel z archivu, si lze založit účet a mít přístup k textům pohodlně ze svého mobilu, tabletu nebo čtečky. Časopis CINEPUR je vzde pro všechny, kteří chtějí vědět více o filmu, filmovém průmyslu a kteří chtějí vnímat film v jeho širších souvislostech.

Autoři