Projekt Scope100 v Realitě

22. 6. 2016 / Matěj Nytra
web
Placený

V originální „výchovnou“ akci podněcující diváky k přímé dramaturgické aktivitě postupně dorůstá specifický projekt Scope, který v Česku druhým rokem organizuje společnost Aerofilms. Loni pod názvem Scope50, letos Scope100. Projekt realizovaný skrze VOD platformu Festival Scope (viz samostatný příspěvek v Cinepuru #82) virtuálně spojuje divácké „výběrové komise“.

Během šesti týdnů mají diváci za úkol shlédnout a posoudit 10 předvybraných titulů a zapojit se do kolektivní diskuse. Jejím výsledkem je vyhodnocení individuálních diváckých top 5 filmů, z něhož vzejde vítěz uvedený následně distributorem do kin. Druhé kolo se odehrálo na přelomu roku a oproti loňsku se jej účastnilo dvojnásobnou uchazečů z řad studentských, amatérských, ale i profesně činných cinefilů.  

Projekt pohání několik cílů, z nichž zřetelná je především podpora evropské produkce (akci zaštiťuje program MEDIA i spolupráce se sales agenty evropského prostředí). Širší hlasování zajisté vede k nevyhnutelnému kompromisu. Do výběru se letos nedostal třeba zástupce publiku méně známé litevské tvorby, letní queer lyrika Sangailé režisérky Alanté Kavaïté, které ve svém top 10 roku zviditelnili Cahiers du cinéma. Nevysoko ve...

Zpět

Přečtěte si celý článek

Tento článek je zamčený.
Přečíst si jej můžete po zakoupení daného čísla časopisu.

Koupit časopis

Máte číslo už zakoupené? Přihlaste se.

Přihlásit se

Sdílet článek

Článek vyšel v čísle

Fanoušek

105 / červen 2016
Více