Harmony Korine chystá adaptaci románu o sexuální predátorce

28. 8. 2016
V začátcích své kariéry zatracovaný enfant terrible, dnes uznávaný americký auteur, jehož Spring Breakers zvolili filmoví kritici v anketě BBC mezi stovku nejlepších filmů 21. století. Kariéra Harmonyho Korina je nerovnoměrná, poznamenaná dlouhou drogovou pauzou a doširoka rozprostřená mezi reklamní videa pro módní značky a lowbudgetové experimenty jako Vojížděči vodpadků.

Proto nepřekvapí, že Korine má v současnosti ve vývoji hned několik filmových, potenciálně televizních projektů. Tím nejnovějším je adaptace kontroverzního románu Tampa mladé spisovatelky Alissy Nutting. Podobně jako ve Spring Breakers, kde se z nevinně vyhlížejících vysokoškolaček vyklubaly nebezpečné příšery, je protagonistkou knihy půvabná mladá žena s ďáblem uvnitř. Šestadvacetiletá Celeste Price učí angličtinu na střední, kde jen těžko odolává svojí slabosti pro mladé chlapce. Rozhodne se proto svést čtrnáctiletého studenta. Korine chce snímek o sociopatické sexuální predátorce natáčet znovu na Floridě. Podle režisérových slov je možné, že projektu se ujme HBO.

Ještě předtím by ale měl vzniknout Korineho gangsterský snímek The Trap, ke kterému už od loňského léta známe casting. Idris Elba ztvární slavného rappera, který se chystá užít si svůj úspěch na předávání cen Grammy. Netuší ale, že jeho kamarád z dětství (Benicio del Toro), který za něj kdysi šel pro krádež do vězení, připravuje odplatu. Vrátit by se měl James Franco jako hudební manažer závislý na kokainu. Neméně lákavě zní představa, že Robert Pattinson si zahraje vůdce ozbrojené jednotky surfařů.

Zpět

Sdílet článek