Oats Studios / Možná budoucnost nezávislého blockbusteru

1. 12. 2017 / Anna Krejčířová
web
Placený

Nezávislé produkční Oats Studios založené režisérem Neillem Blomkampem charakterizuje jeho autor jako filmovou laboratoř, otevřené hřiště či nezávislý inkubátor poskytující tvůrčí svobodu i zapojení divácké komunity. Projekt, který běží od začátku letošního roku, se v úvodu profiloval jako paralela k hollywoodské produkci, rozvíjející scénáře a design zamítnuté velkými studii v počáteční fázi vývoje. V současnosti se však hybridní formy jeho produkce i distribuce blíží spíše hernímu než filmovému průmyslu.

Vancouverské studio představilo v průběhu léta tři středometrážní sci-fi snímky – Rakka, Firebase a Zygote – a několik krátkých černohumorných epizod, všechny s důrazem na speciální efekty a ke zhlédnutí volně on-line (www.oatsstudios.com). Zároveň dovádí sdílení obsahu a zapojení fanouškovské komunity mnohem dál než kterákoli jiná filmová společnost.

Paradokumentárně snímané sci-fi Rakka vyprávějící o vyvražďování lidstva mimozemskou civilizací připomíná režisérův debut District 9 (2009), dílčí prvky (včetně obsazení Sigourney Weaver) zároveň odkazují k designu série Vetřelec. Právě ...

Zpět

Přečtěte si celý článek

Tento článek je zamčený.
Přečíst si jej můžete po zakoupení daného čísla časopisu.

Koupit časopis

Máte číslo už zakoupené? Přihlaste se.

Přihlásit se

Sdílet článek

Článek vyšel v čísle

Visegrádská animace

114 / prosinec 2017
Více