Blomkampův Vetřelec je v ohrožení. Studio projekt pozastavilo

30. 10. 2015
Studio 20th Century Fox pozastavilo vývoj snímku, který měl natočit Neil Blomkamp jako spin-off původní vetřelčí série. Blomkamp zprávu zveřejnil v noci na dnešek na svém twitterovém účtu.

Prozatimní "stopku" dostal Blomkampův Vetřelec proto, že brzdil přípravy nového snímku Ridleyho Scotta nazvaného Alien: Paradise Lost. Jak Scott uvedl v nedávných rozhovorech, když propagoval své letošní sci-fi Marťan, půjde o plnohodnotný prequel k Vetřelcům (1986) Jamese Camerona. Původně přitom mělo jít o druhý díl filmu Prometheus, který by sledoval další osudy Elisabeth Shaw a androida Davida.

Že studio dalo přednost právě Scottovi, není tak překvapivé. Marťan se stal hitem u diváků i filmových kritiků a v celoroční tabulce finančních výsledků už na jedenáctem místě přeskočil i Padesát odstínů šedi. Navzdory rozporuplným ohlasům si na sebe dokázal vydělat také Prometheus. Blomkampovo Elysium naopak příliš nepřesvědčilo, stejně jako film Chappie. Jihoafrický režisér tak musí jen doufat, že jeho Vetřelec v budoucnu dostane opět zelenou.

Zpět

Sdílet článek