Pohyb na tenkém ledě / Rozhovor s Karolínou Davidovou, Kamilou Dohnalovou a Martinem Vandasem

18. 2. 2022 / Natalia Kozáková
téma
Placený

Spolu s aktuálními úspěchy krátkých i celovečerních českých animovaných filmů se stále častěji skloňuje pojem nová vlna. Jestli je takový termín opodstatněný a jak si česká animace vede globálně a zda je její současný vzestup udržitelný, jsme se bavili s předními osobnostmi tuzemské animované produkce: členem Evropské filmové akademie, pedagogem a producentem ve společnosti MAUR film Martinem Vandasem, producentkou a koordinátorkou industry programů festivalu Anifilm Kamilou Dohnalovou a se spoluzakladatelkou společnosti 13ka a producentkou krátkých filmů Karolínou Davidovou.

Proč jste se ve své profesi rozhodli věnovat především animovaným filmům?

Kamila Dohnalová (KDo): Na animaci mě oslovuje především její kreativita, imaginace, formální specifičnost a také samostatnost tvůrců.

Karolína Davidová (KDa): Vycházím hodně z lidských setkání, takže jsem se k animaci dostala už jako žákyně základní umělecké školy díky mé učitelce Martině Voráčkové. Postupně jsem si ve světě animovaného filmu našla spoustu kamarádů. Jelikož ráda spolupracuji na osobních projektech, kdy se s tvůrci můžu bavit i o intimních věcech, logicky se nabízí pracovat s těmi, k nimž mám nejblíž.

Martin...

Zpět

Přečtěte si celý článek

Tento článek je zamčený.
Přečíst si jej můžete po zakoupení daného čísla časopisu.

Koupit časopis

Máte číslo už zakoupené? Přihlaste se.

Přihlásit se

Sdílet článek

Článek vyšel v čísle

Současná česká animace

139 / únor 2022
Více