Sony chce kolem Krotitelů duchů vybudovat univerzum

10. 3. 2015
Studio Sony po nevydařených plánech se spidermanovskou frančízou nevzdává svůj záměr vyrovnat se úspěšnému marvelovskému univerzu. Podobně rozsáhlý projekt, který by se měl kromě celovečerních filmů údajně dostat i do televize, chce studio vytvořit kolem Krotitelů duchů. Ivan Reitman, který režíroval původní dvojici hororových komedií z 80. let, se bude osobně podílet i na znovuoživení frančízy, stejně jako scénárista a herec Dan Aykroyd.

Bratři Joe a Anthony Russoové, zodpovědní za úspěšnou komiksovku Captain America: Návrat prvního Avengera, natočí nový díl Krotitelů duchů podle scénáře Drewa Pearce (Iron Man 3). Do hlavní role se počítá s Channingem Tatumem, který ale zatím svoji účast ve filmu oficiálně nepotvrdil.

Ještě předtím ale vzniknou Krotitelé duchů s ženskými hrdinkami. Do velké míry půjde o tým tvůrců, který stál za úspěšnou komedií Ženy sobě. Film pro Sony zrežíruje Paul Feig a vezme si s sebou také herečky Kristen Wiig a Melissu McCarthy. Kvarteto krotitelek doplní Kate McKinnon a Leslie Jones, které se pravidelně objevují v televizní show Saturday Night Live. Do kin by měl snímek vstoupit v létě příštího roku.

Zpět

Sdílet článek