Autorsky se do televize hodím úplně nenásilně / Rozhovor s Janem Prušinovským

10. 6. 2019 / Jan Bušta
rozhovor
Placený

Tenhle rozhovor nemohu oddělit od osobní roviny. S Janem Prušinovským se známe ze studií na FAMU, jeho tvorbu tedy sleduji od úplného počátku a většinu z toho, co vytvořil, mám divácky prostě rád. Je pro mě prototypem pilného tvůrce autorského typu, který dělí svou pozornost mezi celovečerní projekty (Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka a zejména Kobry a užovky) a televizní a streamové seriály i filmy (Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Autobazar Monte Karlo, Trpaslík či příspěvky do cyklů Soukromé pasti a Nevinné lži). 

Vzhledem k vysoké produktivitě i kvalitě jeho autorské televizní tvorby, kterou pozitivně hodnotí jak široké publikum, tak kritika, začíná být Honza vnímán jako zásadní televizní tvůrce poslední dekády. Což potvrdil i seriálem Most!, který v sobě spojil procítěnou komediální „lidovost“ s podstatnými společenskými tématy. 

Když jsem pro svůj film o počátcích televizního vysílání u nás Televise bude! přemýšlel o spolurežisérovi, kterému bych symbolicky svěřil „první československou televizní scénku“, moje volba logicky připadla právě na něj. Stejně tak logické bylo spojit s tématem Cinepuru o „současné české televizi“ první velký...

Zpět

Přečtěte si celý článek

Tento článek je zamčený.
Přečíst si jej můžete po zakoupení daného čísla časopisu.

Koupit časopis

Máte číslo už zakoupené? Přihlaste se.

Přihlásit se

Sdílet článek

Článek vyšel v čísle

Současný český seriál

123 / červen 2019
Více